Novinky
6.10. Děkujeme všem za hornou účast po oba dny a doufáme že jste si odnesli z lesa plno zážitků a závody se vám líbily. Na první fotky se můžete podívat u Jáji N - sobota, Jáji N - neděle, J. Aschermann - oba dny, R. Mach - neděle občerstvovačka.
4.10. Zveřejňujeme výsledky klasické trati.

Přidáváme obligátní ztráty a nálezy. Nalezené: Mikina černá s červenými švy (dámská/dětská), vesta sofsthell-fleece ATEX, 2 kšiltovky, propocovák tmavomodrý bez rukávů, bílé dámské/dívčí hodinky, busola, cyklocomputer - vše viz foto. Komu něco chybí, tak ať se ozve na email nemeckova(zavináč)email.cz.
   Poklad č.1
   Poklad č.2
   Poklad č.3
   Poklad č.4
   Poklad č.5
   Poklad č.6
3.10. Děkujeme všem za hojnou účast a doufáme, že se Vám dnešní závod líbil. Rovněž zveřejňujeme výsledky dnešní krátké trati.

Po krátké analýze výsledků lze zjistit, že některé kategorie (zvláště dětské) dosáhly rychlejších průměrů na km a pár kategorií si to v lese užívalo naopak déle. Těm kategoriím co tam byly dnes o něco déle bychom doporučili si vzít s sebou na "nedělní výlet" malou nebo větší svačinku, přeci jen je to klasika. Aby se Vám na trati běželo lépe, zopakujeme vám důležitou pasáž z předloňského hodnocení závodu: "... mnoho závodníků dělá poměrně velké mapové chyby a dělá jim problém běhat v traverzech s mírně kamenitou podložkou. Vždy se v tomto terénu na Brdech dá ve svahu najít "pseudopěšinka", která je dobře schůdná v traverzech i při překonávání roklí a tím se dá ušetřit mnoho sil a uspořit mnoho času. Je to jen o zkušenosti a intuici závodníků."
2.10. Zveřejňujeme startovky po kategoriich a po oddílech na nedělní klasiku.
2.10. Do délek tratí jsme u linie doplnili ještě délku po fáborcích. Rovněž přidáváme jedno důležité upozornění pro všechny závodníky, buďte opatrní při cestě na start. Po oba dva dny se cestou na start 2x přechází velmi frekventovaná silnice Mníšek - Řevnice. Dbejte proto velmi zvýšené opatrnosti!!!
2.10. Zveřejňujeme startovky po kategoriich a po oddílech na sobotní krátkou trať. Pro správné naladění před závodem si můžete prohlédnout parametry tratí na sobotu a neděli.

Pro nové zájemce o náš sport z řad veřejnosti zveřejňujeme pokyny k tratím: P1 - sobota, P1 - neděle, P2, P3 - sobota a P2, P3 - neděle.

V centru závodů bude po oba dny prodejní stánek firmy HSH Sport, kde si budete moci zakoupit vše potřebné pro zdárné absolvování závodu.
1.10. Zveřejňujeme pokyny k víkendovým závodům a plánek parkování a prosíme dodržujte pokyny pořadatelů a neparkujte tam, kde nemáte! Děkujeme.
26.9. Zveřejňujeme parametry tratí ještě před termínem přihlášek, abyste věděli do čeho jdete. Je možné, že se tratě ještě o pár metrů v závěrečné části změní. Finální délky tratí včetně převýšení budou uvedeny v pokynech.
23.9. Pomalu se blíží první termín přihlášek a tak přinášíme pár zajímavých informací k tratím přímo od stavitele.

V sobotu jsme pro vás připravili krátkou trať, která v hlavních kategoriích bude na stejných tratích, jako se zde běželo před 25-ti lety první MČR ve sprintu. Pokud se chcete poměřit s bývalými reprezentanty či eliťáky, nebo jste se tehdy nekvalifikovali do finále, tak máte jedinečnou možnost, která se asi jen tak opakovat nebude!
Doufáme, že srovnání to bude zajímavé. Od té doby se jinak trénuje, jsou kvalitnější mapy ... Na druhou stranu se les trochu změnil, tehdejší hustniky povyrostly, z části čistého lesa se staly paseky a oplocenky, jen ty vrstevnice a kameny zůstaly na svých místech.
Upozorňujeme, že dříve byly trochu kratší směrné časy než jsou nyní (týká se to H21L, D21L, H16-18 a D16-18). Ostatní tratě jsou postaveny dle platného soutěžního řádu.

A kdo tehdy vyhrál v H21, D21, H18, D18 ?

Další důležitou informací je to, že tratě povedou hlavně z kopce a tak na start to bude do kopce. Hlavní kategorie mají vzdálenější start (cca 3 km a 200 m převýšení), kratší tratě a příchozí mají bližší start (cca 1,5 km a 100 m převýšení). Blížší informace zveřejníme v pokynech.

A co vás čeká v neděli ? Bude to klasická trať v nejméně proběhané části lesa. V H21L to nebude dvojciferná vzdálenost a očekáváme vítězný čas okolo 75 min. Trať D21L je také o něco kratší než v minulých letech. Téměř každá trať má nějaký delší postup a i na těch kratších bude stále co řešit. Terén je zde různorodý, sem tam nejaká ta rýha co přechází v hlubokou kamenitou rokli, horní část lesa je rovinatá, v části kde se těží je dost klacků pod nohama, najdou se tu i pasáže čisté a průběžné. Prostě taková ta klasika, která prověří ...

Po oba dny máme rovněž připraveno velké množství tratí různé obtížnosti pro příchozí veřejnost (viz barevná tabulka obtížností a délek v rozpise). Jako opravdovou "výzvu" jsme připravili dvě tratě "Ultimate", kde budou na mapě zobrazeny jen vrstevnice, kameny, skály, modrá barva (vodoteče, potoky, rybníčky), oplocenky a hlavní silnice. Zkrátka pouze to důležité podle čeho se má běhat a žádné křoví a paseky vás nebudou rozptylovat. A po cestách běhají jen amatéři :-)

Pokud váháte do jaké kategorie se přihlásit, tak se pokusíme ještě před uzávěrkou přihlášek zveřejnit přesné parametry jednotlivých tratí.
14.9. Udělali jsme trochu propagace v okolních obcích a vydali jsme pozvánku na závody a tiskovou zprávu.
4.9. Přidán rozpis závodu ve formátu pdf.
4.9. Spuštěn web závodu.

PROSTOR ZÁVODU: 20 km JZ od Prahy a je vymezen obcemi Řevnice a Řitka. Tento prostor pokrývá dřívější mapa Hvíždinec (2010), která je pro letošní rok z části úplně nově přemapovaná a zbytek mapy je lehce zrevidován (paseky, oplocenky, posedy apod).

Centrum závodu je situováno v areálu Lesního divadla v Řevnicích.

POPIS TERÉNU: Střední síť komunikací, místy hluboká údolí s mnoha detaily, kamenná pole a srázy v nadmořské výšce 350 - 550 m.n.m.